Jesteś tutaj: biskupiec.hostingsdc.pl > główna
Adres Urzędu
Urząd Miejski w Biskupcu
Al. Niepodległości 2
11-300 Biskupiec
tel. (0-89) 715 01 10
fax (0-89) 715 24 37
www.biskupiec.hostingsdc.pl
ratusz@biskupiec.hostingsdc.pl
POŁOŻENIE

Gmina Biskupiec leży w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, na pograniczu pojezierzy olsztyńskiego i mrągowskiego.
 


Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2012/2013

Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2010/2011

ORLIK CUP 2012

Biskupiecka Rada Sportu

http://www.piotr-kula.pl/

GMINA BISKUPIEC
Biskupiec jest siedzibą Gminy Biskupiec powstałej
z połączenia dwóch jednostek administracyjnych
- miasta Biskupiec
- gminy Biskupiec.
 

WITAMY NA OFICJALNYCH STRONACH GMINY BISKUPIEC
Biskupiec w Cittaslow
2015-05-11
Festiwal Cittaslow w Gołdapi

  W ubiegły weekend (8-9.05.2015r.) w Gołdapi odbył się VI Festiwal Cittaslow. Uczestniczyły w nim miasta członkowskie Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow: Barczewo, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Murowana Goślina, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel, Ryn, Kalety, Nowy Dwór Gdański i Rejowiec Fabryczny. Na zaproszenie przyjechali również przedstawiciele miast pretendujących i zainteresowanych ideą Cittaslow.

  W piątek (08.05.2015r.) odbyło się posiedzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Natomiast w sobotę (09.05.2015r.) odbyła się konferencja pt.:”Cittaslow szansą przyszłych pokoleń”, na którą byli zaproszeni przedstawiciele władz i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow. Na konferencji obecni byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, pierwszy Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Pan Arnoud Rodenburg, Burmistrz Midden-Delfland w Holandii, Pan Pier Giorgio Oliveti - Sekretarz Generalny, Pan Gian Luca Marconi, były Przewodniczący Stowarzyszenia w poprzedniej kadencji, obecnie Ambasador Cittaslow, burmistrz Castelnovo ne' Monti (Włochy), Pani Sabine Storme, Ambasadorka Cittaslow, odpowiedzialna za Convivium Slow Food i sieć Cittaslow w Belgii, Prof. dr hab. Krzysztof Skalski, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow,

  Po konferencji odbyła się prezentacja miast i rzemieślników z Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, kiermasz żywności tradycyjnej i lokalnej pochodzącej od członków Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle. W między czasie były również atrakcje dla dzieci m.in. zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy. Odbył się również Turniej Miast Cittaslow oraz występy zespołów reprezentujących Miasta Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Poźnym popołudniem uczestnicy mogli spróbować potraw przygotowanych przez restauratorów z sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury i Powiśle. Natomiast wieczorem odbyły się biegi oraz wspaniały koncert zespołu „Indios Bravos”

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-04-17
Festiwal Cittaslow 2015 w Gołdapi – prezentacja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

fot.Już 9 maja na Warmii i Mazurach odbędzie się szósta edycja Festiwalu Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Rynie, gospodarzem tego wydarzenia będzie Gołdap.
To urokliwe miasteczko powiększyło polską sieć Cittaslow w 2013 roku.
Festiwal Cittaslow jest doskonałą okazją do zaprezentowania rosnącego z roku na rok potencjału Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która zrzesza piętnaście miejscowości z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nidzicę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn oraz cztery spoza województwa warmińsko-mazurskiego: Murowaną Goślinę z Wielkopolski, Kalety z województwa śląskiego, Rejowiec Fabryczny z lubelskiego, Nowy Dwór Gdański z pomorskiego. Podczas Festiwalu zaprezentują się też zaawansowane w procedurze certyfikacji miasta pretendujące: Prudnik z opolskiego oraz Lidzbark (nad Welem), Orneta i Działdowo z Warmii i Mazur.
Bogaty program przewiduje m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, turniej miast Cittaslow, konkursy z nagrodami, koncert zespołu „Indios Bravos” i inne atrakcje. Mieszkańcy Gołdapi oraz zaproszeni goście będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnej degustacji potraw, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez restauratorów – członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.
Ważną częścią Festiwalu będzie zaplanowana na sobotę konferencja dotycząca rozwoju idei Cittaslow pt. „Cittaslow szansą przyszłych pokoleń”. Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele władz i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele ścisłego Zarządu Stowarzyszenia, m. in. pierwszy Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Pan Arnoud Rodenburg, Burmistrz Midden-Delfland w Holandii, Pan Pier Giorgio Oliveti - Sekretarz Generalny, Pan Gian Luca Marconi, były Przewodniczący Stowarzyszenia w poprzedniej kadencji, obecnie Ambasador Cittaslow, burmistrz Castelnovo ne' Monti (Włochy), Pani Sabine Storme, Ambasadorka Cittaslow, odpowiedzialna za Convivium Slow Food i sieć Cittaslow w Belgii, Prof. dr hab. Krzysztof Skalski, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow.
Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu  "Cittaslow – sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Organizatorem Festiwalu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek wspierający Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.
Bieżące informacje na w www.cittaslowpolska.pl

fot. fot.


2015-03-18
XXI Targi Regionów Turystycznych "Na Styku Kultur" – Łódź, 13-15 marca 2015 r.

Na targach turystycznych w Łodzi, swoją ofertę turystyczną zaprezentowało 13 miast z Warmii i Mazur należących do sieci Cittaslow. Targi miały miejsce w Hali Expo-Łódź (al. Politechniki 4). Podczas targów propozycje spędzenia wolnego czasu przedstawiały biura turystyczne, organizacje turystyczne, województwa.
Wspólne stanowisko miasteczek Cittaslow cieszyło się dużym zainteresowaniem. Potencjalni turyści mogli zaczerpnąć informacji o miastach z przygotowanych folderów, ulotek i przewodników.
Miasteczka Cittaslow nie pierwszy raz uczestniczą wspólnie w targach turystycznych. Przedstawiciele Biskupca promowali zalety turystyczne gminy podczas Tour Salon Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu (2012 r.), XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku Lato (2013 r.) w Warszawie, czy Międzynarodowych Targów Turystyki Glob w Katowicach (2014 r.)
Dla dziennikarzy i odwiedzających targi miasteczka Cittaslow przygotowały degustację lokalnych wyrobów. Sponsorom serdecznie dziękujemy!


2014-12-03
fot.

2014-10-03
Niedziela ze ślimakiem

W ramach tegorocznej Niedzieli Cittaslow odbył się rajd rowerowy, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół z terenu miasta i gminy Biskupiec. W ramach dodatkowych atrakcji odbył się konkurs wiedzy o Cittaslow, do którego stanęło pięciu uczniów: Michał Berent z Katolickiego Gimnazjum Społecznego w Biskupcu, Katarzyna Kostka z Katolickiego Liceum Społecznego w Biskupcu, Daria Iwaniec z Gimnazjum nr 1 w Biskupcu, Paweł Bełdowski z Zespołu Szkół w Czerwonce oraz Dominik Wasilewski z Zespołu Szkół w Kobułtach. Każdy wylosował po trzy pytania i musiał wskazać poprawną odpowiedź spośród trzech propozycji. Wszyscy uczestnicy, nawet z trudnymi pytaniami poradzili sobie wyśmienicie! Aż trzy osoby odpowiedziały poprawnie na wszystkie konkursowe pytania! Trud współzawodnictwa został nagrodzony, a uczestnikom najbardziej przypadł do gustu ślimak-przytulanka, sprawca całego konkursowego zamieszania! Wszyscy uczestnicy Światowej Niedzieli Cittaslow mieli także możliwość uzyskania wiedzy o Sieci Miast Cittaslow od eksperta, który przygotował specjalnie na tę okoliczność stoisko wystawiennicze.fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-09-24
Rajd rowerowy Cittaslow

Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym po miejscowości Węgój. W ramach atrakcji spotkanie z ciekawą osobą, gry i zabawy a także ognisko oraz konkurs z nagrodami wiedzy o Cittaslow. Więcej informacji pod numerem telefonu 897150133 u Pani Magdaleny Karpińskiej.

2014-06-26
Cittaslow w prasie

Poniżej załączono skan artykułu dotyczącego Cittaslow, który ukazał się 20 czerwca br. w prasie krajowej „Rzeczpospolita”.
2014-06-24
Zgromadzenie Ogólne w Holandiifot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-06-17
2014-05-30
V Festiwal Cittaslow - Ryn 2014

W ubiegły weekend w Rynie odbył się V Festiwal Cittaslow. Uczestniczyły w nim miasta członkowskie Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow: Barczewo, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Murowana Goślina, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel, Ryn, Kalety i Rejowiec Fabryczny. Na zaproszenie przyjechali również przedstawiciele miast pretendujących i zainteresowanych ideą Cittaslow.

W przeddzień festiwalu odbyło się posiedzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Przedstawiciele miast członkowskich podjęli decyzję o powiększeniu sieci polskiej o Kalety (śląskie) i Rejowiec Fabryczny (lubelskie) i przedstawieniu propozycji powiększenia sieci Cittaslow na najbliższym spotkaniu władz Międzynarodowej Sieci Cittaslow w Holandii. Obecnie polska sieć liczy 17 członków, z czego 14 miast znajduje się na Warmii i Mazurach. W trakcie posiedzenia wytypowano dwóch przedstawicieli polskiej sieci citta: Artura Wrochnę - burmistrza Olsztynka oraz Artura Wajsa - burmistrza Lidzbarka Warmińskiego na reprezentantów do władz Międzynarodowego Stowarzyszenia. Wybory odbędą się w trakcie czerwcowego Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia w Holandii.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszył jarmark połączony z częścią artystyczną oraz kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, konkursy z nagrodami i atrakcje kulturalne. Uczestnicy mogli spróbować potraw przygotowanych przez restauratorów z sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia-Mazury-Powiśle. Miasta członkowskie wystawiały wyroby rękodzielników oraz prezentowały program artystyczny. Biskupiec reprezentowała odnosząca światowe sukcesy grupa freerunnerów BC3Run. Chłopcy z zespołu pokazali kunsztowne wyskoki i skomplikowane akrobacje. Występ spotkał się z ogromnym uznaniem widzów. Na biskupieckim stoisku otrzymać można było materiały promocyjne oraz zakupić wyroby artystystów-rzemieślników.

Rozpoczęcie festiwalu transmitowała na żywo TVP Olsztyn.

Relacje medialne z Festiwalu:

orientacja.pl
www.tvp.pl
www.zamekryn.pl
nowemiasto.wm.pl
miastonowydwor.pl
www.nidzica.pl
www.warmia.mazury.pl
fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-05-12fot.

2014-04-10


Miło nam poinformować, że 5 kwietnia odbyło się posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Koordynującego Cittaslow International, na którym zapadła decyzja o przyjęciu do Stowarzyszenia kolejnych trzech polskich miast. W ten sposób rodzina miejscowości ze znakiem ślimaka powiększyła się o Nidzicę, Pasym i Górowo Iławeckie. Polska Sieć Cittaslow liczy już 15 miast. Najmłodszym członkom gorąco gratulujemy! W wielkim świecie również nastąpiły zmiany, bo do zacnego grona międzynarodowej sieci dołączyło także jedno miasto z dalekich Chin i jedno z Francji. Wszystkich serdecznie witamy!


2013-11-27
Świąteczny Jarmark

fot.

2013-11-18
Cittaslow w plakacie

fot.

2013-09-24
Integracyjny Piknik Rowerowy, Wilimy 28.09.2013

Cittaslow - aktywnie!


W ubiegły weekend odbył się Integracyjny Piknik Rowerowy uczniów klas I gimnazjów, z udziałem 80 osób reprezentujących 5 szkół z Biskupca, Kobułt, Węgoja i Czerwonki. Celem pikniku było propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym i koleżeńskim oraz zdrowego stylu życia, integrowanie uczniów klas I gimnazjów z terenu Gminy Biskupiec poprzez sport i rekreację, propagowanie idei Cittaslow, stwarzanie warunków do aktywnego wypoczynku, propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

Poszczególne gimnazja, pod okiem opiekunów dojeżdżały do punktu w Droszewie. Na miejscu czekała niespodzianka przygotowana przez Lokalną Grupę Rybacką z Barczewa, której przedstawiciele Iwona Korwek i Tomasz Piłat wręczyli wszystkim uczestnikom kamizelki ostrzegawcze. Tak przygotowane grupy w asyście policji i wozu OSP Droszewo udały się na ostatni odcinek trasy – do Pensjonatu „Pod Dębem”. Tu czekało rozpalone ognisko, kiełbaski, pyszny bigos, herbata i kawa. Miejsce pikniku pierwotnie planowane na plażę w Wilimach zostało zmienione z przyczyn pogodowych.

W części sportowo rekreacyjnej odbyły się konkursy sportowe, wiedzy o jeziorach, o idei Cittaslow oraz o ruchu drogowym. Nagrodami w konkursach dla szkół były m.in. pięknie ilustrowane albumy o rybach żyjących w naszych jeziorach, albumy o Łynie i Wadągu oraz wyroby ceramiczne z logo cittaslow: lichtarze, talerze i ozdobne deski; uczniowie otrzymali kubki „z biskupieckim ślimakiem”.

Organizatorom, fundatorom nagród oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas dzieciakom serdecznie dziękujemy! Zdjęcia z imprezy dostępne są na stronach:

https://www.facebook.com/biskupiecki.szs
https://www.facebook.com/lzs.biskupiec
https://www.facebook.com/bfs.biskupiec
https://www.facebook.com/groups/Biskupiecka.Federacja.Sportu
https://SZS.Pow.Olsztynskiego

2013-09-10
Nasze Citta' Slow

fot.

2013-05-21
Festiwal Cittaslow 2013 w Olsztynku

W sobotę 18 maja br. w Olsztynku odbył się Festiwal Cittaslow. Tegoroczny gospodarz festiwalu przystąpił do sieci Cittaslow w ubiegłym roku. To już czwarty taki festiwal na terenie Warmii i Mazur. Dotychczas gościliśmy w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nowym Mieście Lubawskim. Na dzień dzisiejszy sieć miast zrzesza dziesięć miast: Murowaną Goślinę z Wielkopolski i dziewięć województwa warmińsko-mazurskiego: Biskupiec, Bisztynek, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Reszel, Ryn i Lubawę, która odebrała z rąk Piera Georgio Olivetiego Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow oraz Jarosława Słomy wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego certyfikat potwierdzający przystąpienie do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.

Treść informacji (pdf)fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
2013-04-30
Festiwal Cittaslow 2013 w Olsztynku - prezentacja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Już 18 maja na Warmii i Mazurach po raz czwarty odbędzie się Festiwal Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nowym Mieście Lubawskim, gospodarzem tego wydarzenia będzie Olsztynek. Treść informacji (pdf)

fot.

2013-04-26
Biskupiec na Targach Turystycznych Lato 2013 w Warszawie.

W dniach 19-21 kwietnia 2013 roku odbyły się w Warszawie XVII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2013, na których swoje propozycje turystyczne zaprezentował również Biskupiec. Udział przedstawicieli miasta związany był z przynależnością Biskupca do Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Swoje lokalne ojczyzny promowały także inne miasta członkowskie naszego regionu: Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Reszel, Lubawa, Olsztynek, Ryn, Gołdap oraz Samorząd Województwa, będący członkiem wspierającym sieć. Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow przyciągnęła wielu turystów i przedstawicieli branży. Bogata oferta turystyczna miasteczek, wzbudzała ogromne zainteresowanie. W niedzielę 21 kwietnia br. wspólne stoisko targowe odwiedził Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Słoma, który obecny był podczas wręczania Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow wyróżnienia „Za najbardziej profesjonalną obsługę stoiska”.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2012-12-17
Jarmark Świąteczny już za nami


Dnia 16 grudnia na Placu Wolności odbył się IV Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow. Obfite opady śniegu stworzyły niepowtarzalną, wręcz bajeczną atmosferę.
Imprezę otworzyła Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk, która powitała zebranych i złożyła życzenia świąteczne. Harcerze na ręce gospodarza miasta przekazali Światełko do nieba.
Niezwykle atrakcyjnie w tym roku prezentowały się stoiska sołectw, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli i innych podmiotów. W szybkim tempie znikały zarówno niepowtarzalne ozdoby świąteczne, jaki i przepyszne ciasta, pierogi, wędliny i inne potrawy. Każdy znalazł tu coś dla siebie i raczej nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.
Zgodnie już z tradycją jarmarku program artystyczny przygotowały biskupieckie szkoły i przedszkola. Można było wysłuchać zarówno utworów świątecznych, jak i pięknych kolęd. Każda występująca placówka otrzymała z rąk Mikołaja po paczce słodyczy i gadżetów ufundowanych przez Sponsorów.
Wielkim przeżyciem dla dzieci była obecność dwóch Świętych Mikołai, którzy szczodrze obdarowywali słodkościami.
Zamieszanie podczas imprezy zrobiły Warmińskie Straszydła, świetnie bawiąc zarówno młodszą, jak i starszą publiczność.
Na zakończenie tego szczególnego popołudnia, gdy zapadł zmrok, odbyły się zapierające dech w piersiach pokazy tańca z ogniem w wykonaniu grup: „Transfuzja”, „Lunaris” oraz „Asura”. Świąteczną atmosferę bez wątpienia czuć było w powietrzu.
Gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Jarmarku Świątecznego. Do zobaczenia za rok.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-07
Zapraszamy na "IV Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow"fot.


2012-11-27
Urząd Miejski w Biskupcu zaprasza artystów,
rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych oraz sprzedawców do udziału
w IV Jarmarku Świątecznym Cittaslow
który odbędzie się 16 grudnia 2012 roku
na Placu Wolności, w godz. 13.00-17.00.


    W trakcie jarmarku możliwa będzie sprzedaż lub wystawa oferowanego przez siebie asortymentu. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego namiotu lub kramu. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się w terminie do 13 grudnia 2012 roku, w godz.: 8:00 – 15:00 do Urzędu Miejskiego w Biskupcu, al. Niepodległości 2, pok. nr 9 lub kontakt telefoniczny 89 715 01 26.


2012-11-05
"Biskupiec na Targach w Poznaniu"W dniach 24-27 października br. na targach TOUR SALON 2012 w Poznaniu swoją ofertę prezentował Biskupiec. Udział przedstawicieli naszego miasta związany był z przynależnością do Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w targach uczestniczyły również inne miasta członkowskie: Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Reszel oraz Samorząd Województwa będący członkiem wspierającym sieć. Bogata oferta turystyczna naszych miasteczek wzbudzała ogromne zainteresowanie. Odwiedzający pytali o położenie i atrakcje Gminy, bazę noclegową, imprezy odbywające się na tym terenie oraz o ideę ruchu Cittaslow: czym jest, co zrobić aby stać się jego członkiem i jakie płyną z tego korzyści. Chętnie brane były materiały dotyczące gminy, informacje promocyjne nt. specjalnej strefy ekonomicznej, rewelacją okazał się przewodnik po mieście i gminie Biskupiec.
W czwartek 25 października br. odbyła się konferencja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow z udziałem Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Jarosława Słomy, w trakcie której przybliżono zasady, cele oraz sposoby działania sieci miast Cittaslow. W tym dniu odbyło się spotkanie z Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego Panem Krzysztofem Grabowskim, podczas którego Marszałek Słoma zachęcał aby województwo wielkopolskie przystąpiło do struktur Międzynarodowego Cittaslow. Wieczorem członkowie sieci Cittaslow z naszego województwa wizytowali w Murowanej Goślinie – miejscowości z województwa wielkopolskiego należącej do sieci. Podczas spotkania podsumowano min. udział przedstawicieli Miast Członkowskich w Zgromadzeniu Ogólnym Cittaslow w Novellarze, szanse i możliwości związane z obecnością na targach turystycznych, promocji i wdrażania inicjatyw Cittaslow, planów i pomysłów związanych z funkcjonowaniem sieci na rok 2013 r.
Udział Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow został zauważony zarówno przez organizatorów jak i zwiedzających. Cieszył się także dużym zainteresowaniem mediów.
fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-09-27
ZWYCIĘZCY KONKURSU "BISKUPIEC W SIECI MIAST CITTASLOW – ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" WYŁONIENI
2012-09-11
„Biskupiec w sieci miast Cittaslow – aby żyło się lepiej”


Zapraszamy szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Biskupiec do udziału w konkursie plastycznym „Biskupiec w sieci miast Cittaslow – aby żyło się lepiej”.
Regulamin konkursu oraz informacja o sieci Cittaslow w załączeniu.

CITASLOW - kilka słów o sieci (pdf) (podgląd)
Regulamin konkursu (pdf) (podgląd)

fot.


2012-07-09
III Festiwal Krajowej Sieci Miast Cittaslow – Nowe Miasto Lubawskie

Festiwal Cittaslow (PDF)

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2011-12-13
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 w Biskupcu nigdy nie pozostają obojętni na krzywdę i los innych ludzi. Chętnie włączają się w różnorodne akcje i pomagają potrzebującym. Szkoła bierze udział w wielu akcjach, które mają na celu niesienie pomocy innym.


W ostatnim czasie dzieciaki podzieliły się swoimi maskotkami w akcji "Przekaż misia dla Rysia". Przyniesione maskotki i inne zabawki powędrowały do dzieci, które na co dzień nie mają ich zbyt wiele.


fot. fot. fot. fot. fot.


2010-11-08
Biskupiec w sieci miast Cittaslow

  
  JESIEŃ 2010

XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX

Źródło: Biuro Jakości i Znaków Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz z budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego


2010-10-11
Biskupiec na XVIII Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw

  W dniach 23 - 25 września 2010 r. miasta należące do Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow (Biskupiec, Reszel, Lidzbark Warmiński, Bisztynek, Nowe Miasto Lubawskie) uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Turystycznych TT w Warszawie.Targi TT stwarzają wyjątkową możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata a także promocji walorów turystycznych Polski na arenie międzynarodowej. XVIII Międzynarodowe Targi stały się doskonałą okazją do poznania tradycji i kultury wielu krajów. Na TT Warsaw swoje oferty zaprezentowało ponad 700 wystawców z 63 krajów z całego świata. Mieliśmy okazję nawiązać wiele cennych kontaktów, wymienić się doświadczeniami, podyskutować na tematy związane z przyszłym rozwojem turystyki w kraju i na świecie. Ponadto wystawcy zaprezentowali szeroką ofertę krajowych i zagranicznych wycieczek, hoteli, uzdrowisk, kompleksów sportowych, SPA. Targom towarzyszyły liczne występy zespołów folklorystycznych, pokazy degustacje.
Targi TT Warsaw 2010 zostały zorganizowane pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Adama Giersza oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego za koordynację i pomoc w organizacji wyjazdu.

XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX

2010-01-04
Włoska delegacja w Biskupcu.

   Lekkim śniegiem przywitał Biskupiec przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Sieci Miast Cittaslow. W poniedziałek (14.12.2009 r.) gościliśmy w Urzędzie Miejskim Pana Gian'a Luca Marconi- prezydenta Stowarzyszenia Cittaslow i Pana Pier'a Georgio Olivetti- dyrektora Stowarzyszenia. Celem wizyty było m.in. określenie zasad funkcjonowania i perspektyw rozwoju Stowarzyszenia, którego głównym zadaniem jest promowanie i rozpowszechnianie kultury dobrego życia.

   01


2009-12-21
I Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow czyli szczypie w nosy, szczypie u uszy, kto nie był pierogi lepić musi.

  W dniu 20 grudnia 2009r. odbył się I Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow w Biskupcu.
  Mimo siarczystego mrozu jaki towarzyszył nam podczas Jarmarku udało się rozgrzać przedświąteczną atmosferę. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu sołectw i placówek oświatowych z terenu Gminy Biskupiec na stoiskach można było zakupić swojskie jadło - wędzonki, wigilijne rarytasy, ciasta i inne świąteczne specjały a także ozdoby i upominki świąteczne. Pojawienie się Mikołaja wraz z Pomocnikiem spowodowało wielką radość wśród najmłodszych uczestników Jarmarku, gdyż wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Ponadto przy pomocy Straży Pożarnej, która udostępniła wóz strażacki z podnośnikiem hydraulicznym, dzieci prześlicznie przystroiły choinkę po warmińsku. Harcerze rozpalili ognisko, dbając jednocześnie o ciepło rodzinnej atmosfery.
  Całość imprezy uświetnił konkurs piosenki bożonarodzeniowej we wszystkich kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy wspaniale zaprezentowali się na scenie, tworząc przy tym miłą, przedświąteczną atmosferę. Gwiazdą wieczoru była znana z "Warmińskiej uczty pierogowej" wokalistka Agnieszka Widanka - absolwentka szkoły aktorskiej. Ciepłe życzenia świąteczne dla wszystkich Mieszkańców Gminy Biskupiec, a także dla przybyłych gości złożyła Wicemarszałek Urszula Pasławska i Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk. Migające iskierki zimnych ogni wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

  01 01 01

   01 01 01

  01 01 01
01

2009-08-27

Gmina Biskupiec na festynie plenerowym Cittaslow w Bisztynku

   22 sierpnia 2009 roku w Bisztynku odbył się kolejny Festyn Miast Stowarzyszenia Cittaslow. Do tej utworzonej w latach 90 - tych organizacji należy 118 miejscowości z kilku krajów europejskich. Krajową Sieć Miast Cittaslow tworzą Biskupiec, Bisztynek, Lidzbark Warmiński i Reszel. Stowarzyszenie ma na celu promowanie dobrego, spokojnego, a co za tym idzie zdrowego stylu życia. Kładzie nacisk na inwestycje ekologiczne wspierając również lokalne tradycje kulinarne i rzemieślnicze. Festyn w Bisztynku był częścią szerszej akcji realizowanej pod hasłem "Dzieci i młodzież Warmii i Mazur przyszłością dla Sieci Miast Cittaslow".
   W ramach imprezy odbyły się trzy konkursy, w których reprezentujący Gminę Biskupiec uczestnicy osiągnęli sukces we wszystkich dziedzinach. Najlepszy wyrób pamiątkarski stworzył Pan Wojciech Andrzejewski z Biskupca. W konkurencji sportowej drużyna z Biskupca, składająca się z pracowników Urzędu Miejskiego w Biskupcu, wywalczyła pierwsze miejsce. Natomiast w konkursie na najlepszą potrawę regionalną drugie miejsce zajęła Pani Bożena Przystupa z Wilim.
  Część artystyczną otworzył występ dzieci z Zespołu Ludowego im. Leona Kauczora ze Stanclewa. Mimo kapryśnej pogody licznie zebrała się publiczność, dla której przygotowano stoiska z rękodziełem i pamiątkami.
  

1.01 2.01 3.01
4.01 5.01 6.01

Autorem zdjęć nr: 1, 2 i 5 jest Andrzej Grabowski/Gazeta Olsztyńska.

 

2007-12-11

CITTASLOW - BISKUPIEC

Cittaslow to międzynarodowe stowarzyszenie miast dobrego, spokojnego życia, które powstało we Włoszech w 1999 r. Do krajowej sieci miast Cittaslow należą Reszel, Lidzbark Warmiński, Bisztynek, Biskupiec oraz inicjujący działania Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Biskupiec przystąpił do międzynarodowej sieci Miast dobrego życia w 2006r. Bycie w Cittaslow symbolizuje spokojne, bezstresowe życie w miasteczkach należących do sieci, które przeciwstawiane jest pośpiechowi życia w wielkich aglomeracjach. Sieć stawia na poprawę wizerunku miasta, jakości życia, promocję poprzez uwzględnienie i poszanowanie tradycji, wartości kulturowych, promowanie spożywania zdrowej, ekologicznej żywności.
W dniach 7-8 listopada 2007 r. w Olsztynie odbyła się konferencja pt. "Rewitalizacja Małych i Średnich Miast w świetle idei Cittaslow", podczas której zaprezentowane zostały założenia i funkcjonowanie Polskiej Krajowej sieci Miast Cittaslow. Organizatorzy spotkania przybliżyli 15 samorządom innych regionów w Polsce ideę ruchu Cittaslow. Konferencję otworzył Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Założenia Cittaslow omówił Igor Hutnikiewicz - Dyrektor Biura Jakości i Znaków Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele miast Cittaslow z Włoch oraz Norwegii, dzieląc się swoimi doświadczeniami i pomysłami w realizowaniu założeń, jakie niesie sieć Cittaslow. Po konferencji odbyły się wizyty studyjne w miastach członkowskich.
Członkostwo w sieci to przede wszystkim wzrost atrakcyjności turystycznej oraz możliwość promowania regionu nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Takie działania z pewnością zachęcą turystów do spędzania czasu z dala od powszechnie panującego tempa życia dużych miast.

 

 

 
Urząd Miejski w Biskupcu